16 بهمن
شگردهای استیو جابز برای بالا بردن بازدهی جلسات کاری

شگردهای استیو جابز برای بالا بردن بازدهی جلسات کاری

نوشته شده توسط

شگردهای استیو جابز برای بالا بردن بازدهی جلسات کاری:

۱. جلسات را تا حد ممکن خلوت نگه می داشت؛

کن سیگل، همکار قدیمی جابز، در کتاب معروفش “به طرز وحشتناکی ساده”، توضیح داده که روش کار استیو به چه شکل بوده است. در یکی از داستان های کتاب می خوانیم که جابز تصمیم گرفته بود با آژانس تبلیغاتی اپل جلسات هفتگی برگزار کند. در یکی از این جلسات یک مرتبه یک عضو تازه وارد دید. سیگل می نویسد:

“استیو خشکش زد. نگاهش روی آن خانم که تنها مورد غیرعادی اتاق بود ثابت شد و گفت: “ببخشید شما؟” لوری در کمال آرامش توضیح داد که در پروژه های بازاریابی کمپانی نقش دارد و به همین خاطر به جلسه دعوت شده. جابز به صحبتش گوش داد، اما محترمانه از لوری خواهش کرد تا جلسه را ترک کند: “ازتون ممنونم! ولی به نظرم در این جلسه به حضورتون نیازی نیست.””

جالب اینجاست که جابز در مورد خودش هم تا همین حد سخت گیر بود؛ مثلا یک بار که باراک اوباما از جابز دعوت کرده بود تا به همراه عده ای از غول های دنیای تکنولوژی در محفلی گرد هم جمع شوند، استیو دعوت رئیس جمهور را رد کرد، چون احساس می کرد به حضورش نیازی نیست.

15 بهمن
مدیریت هدفمند

مدیریت هدفمند

نوشته شده توسط
برچسب‌ها

مدیریت هدفمند یکی از قدرتمندترین روش‌های آزادسازی پتانسیل موجود در کارمندان و حرکت دادن آن‌ها به سمت قله‌های موفقیت است.

البته این توصیف عموماً برای افرادی به کار می‌رود که شایستگی خود را در نوع به خصوصی از به دست آوردن موفقیت، در راه رسیدن به اهدافشان نشان داده‌اند. بزرگ‌ترین خواسته هر انسان آزادی است. مردم به‌شدت به آزاد بودن در چگونگی انجام روابط و آزادی عمل در زمان‌بندی انجام آن‌ها، علاقه‌مند هستند. زمانی که شما از مدیریت هدفمند استفاده می‌کنید، بالاترین حد آزادی ممکن را برای کارمندان به وجود خواهید آورد.

راه‌حل به‌کارگیری مدیریت هدفمند بسیار ساده است؛

15 بهمن
بازاریابی معکوس

بازاریابی معکوس

نوشته شده توسط

در این مطلب قصد داریم با بیان پرسش‌های کلیدی، به کاربرد بازاریابی معکوس (Reverse Marketing) و ارتباط آن با خلاقیت در بازاریابی بپردازیم.

هدف بازاریابی معکوس این است که مصرف‌کننده برای انجام بازاریابی به دنبال شرکت بگردد. این بازاریابی را می‌توان از طریق تلویزیون، چاپ و بازاریابی اینترنتی انجام داد و می‌توان گفت که بسیار سازگار می‌باشد و به مشتری اجازه می‌دهد تا عضوی از سازمان شود. در بازاریابی معکوس هدف نفوذ در ذهن مشتری می‌باشد، مشتری بازاریاب است.

بازاریابی معکوس از این جنبه نشأت می‌گیرد که مشتریان نقش اساسی و مهم‌تری را در تأثیرگذاری بر چهار p آمیخته بازاریابی از قبیل ، قیمت، مکان و کانال توزیع و تبلیغات دارند آن‌ها انتظار دارند شرکت‌ها در طراحی کالاهای که برای رفع نیاز آن‌ها می‌سازند از آنان نظرخواهی شود.

10 بهمن
اشتباه نکنید، مارکتینگ فقط بازاریابی نیست!

اشتباه نکنید، مارکتینگ فقط بازاریابی نیست!

نوشته شده توسط

یکی از موارد ترجمه شده در حوزه کسب‌وکار که بسیار آسیب‌ساز بوده و طی سال‌های عمر خود متاسفانه نتوانسته کارکرد خوبی داشته باشد و حتی عبارت اصلی خود را نیز تحت تاثیر قرار داده و به‌گونه‌ای در آن انحراف ایجاد کرده عبارت Marketing است. بله درست متوجه شدید عبارت مارکتینگ و ترجمه آن یعنی بازاریابی. پیش از واکاوی این مفهوم، لازم است به این مهم توجه شود صحت ادعای ترجمه نادرست این مفهوم زمانی عنوان شده است که ابتدا از جوانب مختلف بررسی و پس از بحث و مشورت با صاحب‌نظران و اساتید حوزه Marketing و ادبیات انگلیسی مطرح شده است.

10 بهمن
مدیریت زمان

مدیریت زمان

نوشته شده توسط
برچسب‌ها

مدیریت زمان رشته‌ای پردامنه است که همه‌چیز را از جزییات گرفته تا مسائل کلی و بزرگ در بر خواهد گرفت. دیل کارنگی نظری جالب در این مورد دارد: ” نگران از دست دادن بهترین‌هایتان درراه شغل‌هایی به‌ظاهر کوچک نباشید. هر بار که بر یکی از آن‌ها غلبه کنید، به همان اندازه بر قدرتتان افزوده می‌شود. اگر شغل‌های کوچک را خوب انجام بدهید کارهای بزرگ نیز پشت سر هم خوب انجام خواهند شد.”

در این مقاله آموزشی با ما همراه شوید تا به‌صورت کاربردی به بررسی اصول مدیریت صحیح زمان فارغ از نقش‌ها و مسئولیت‌ها بپردازیم. گام‌های اساسی برای حصول اطمینان از کسب ارزش بیشتر از دل چند ساعت کار روزانه.

10 بهمن
بازاریابی الکترونیک

بازاریابی الکترونیک

نوشته شده توسط

بازاریابی الکترونیک بازاریابی در فضای مجازی و اینترنتی است. با ظهور اینترنت (دقت داشته باشید که منظور صرفاً وب نیست بلکه هر نوع انتقال دیتا مثل ایمیل) دسترسی به مشتریان سریع‌تر شد. شرکت‌ها دیگر مجبور نیستند به اسناد کاغذی که گاهی با ساعت‌ها یا حتی روزها تأخیر آماده می‌گردند تکیه کنند.

ازنظر جغرافیایی بازاریابی الکترونیک می‌تواند مشتریان هدف گسترده‌تری را مخاطب قرار دهد و محدودیت جغرافیایی برای فعالیت‌های بازاریابی بسیار کاهش می‌دهد؛ اما همان‌گونه که بازاریابی الکترونیک کار را برای شما آسان نموده است، برای رقبا نیز فعالیت‌های بازاریابی را تسهیل نموده است. درنتیجه تازه‌واردان به صنعت بدون هیچ اعلام قبلی و بدون آن‌که بدانید کجا هستند وارد بازار شما شده، فعالیت بازاریابی می‌کنند و تهدیدی در صنعت محسوب می‌گردند.

05 بهمن
بازاریابی سرعتی

بازاریابی سرعتی

نوشته شده توسط
برچسب‌ها

زمان واکنش سریع، ابزار رقابتی است.

بسیاری از شرکت ها از طریق سرعت عمل، در صدد کسب یک مزیت رقابتی اند. به بازاریابان سریع العمل تبدیل می شوند و هنر فشردگی سیکل زمانی و سرعت را در بازار فرا می گیرند. آنها سرعت را، در چهار حوزه بازاریابی، می آموزند. این چهار حوزه ابداع و نوآوری، تولید، تدارکات و خرده فروشی است.

در عصر کوتاه شدن دوره عمر کالا، سرعت بخشیدن به زمان نوآوری یک ضرورت است. رقبا در بسیاری از صنایع در آن واحد از پیشرفت های تکنولوژیک و فرصت های جدید در بازار آگاه می شوند. شرکت هایی که زودتر به راه حل های عملی دست یابند، از مزایای اولین بودن خود در بازار برخوردار می شوند. آن ها در کسب منفعت، از جمله اولین پاداش گیرندگان قلمداد می شوند.

03 بهمن
تاثیر هدایای تبلیغاتی رایگان بر رشد کسب‌وکار شما

تاثیر هدایای تبلیغاتی رایگان بر رشد کسب‌وکار شما

نوشته شده توسط

شکی نیست که استفاده از هدایای تبلیغاتی رایگان در فرایند بازاریابی و رشد کسب‌وکار شما تأثیر بسیار زیادی دارد، در این مطلب در رابطه با چگونگی تأثیرگذاری این موضوع بر رشد بازاریابی و کسب‌وکار خودمان نکاتی می‌آموزیم.

شاید بخشیدن بخشی از محصولات و خدمات خودمان به مشتریان بالقوه به‌منظور رشد کسب‌وکار خودمان موضوعی غیرمنطقی و خلاف منطق عادی در نظر بیاید، اما استفاده از کلمه رایگان در عین قدیمی بودن، هنوز یکی از پرقدرت‌ترین کلمات در فرایند بازاریابی و فروش به‌حساب و مردم هرگز نمی‌توانند در برابر وسوسه آن به‌هیچ‌وجه مقاومت کنند، که خود موجب شکل گرفتن روش‌های بسیار متنوعی برای جذب و نگهداشت مشتریان بالقوه می‌شود.

03 بهمن
حداکثر استفاده از مشتریان فعلی در کسب و کار

حداکثر استفاده از مشتریان فعلی در کسب و کار

نوشته شده توسط

سودآورترین بازار هدفی که می‌توانید داشته باشید، مشتریان کنونی شما هستند. مشتریانی که اسم شمارا می‌شناسند، اعتبارتان را باور دارند، از شما تجربه خوبی دارند، به شما وفادار هستند و خرید از شمارا کم ریسک می‌دانند. اغلب نام و اطلاعات تماس آن‌ها رادارید که موجب می‌شود برای ارتباط با آن‌ها به‌وسیله ایمیل یا پست دچار هزینه‌های سنگین نشوید و آن‌ها معمولاً در مورد محصول یا برند شما پذیراتر هستند.

03 بهمن
درس‌های آموختنی از تئودور لویت

درس‌های آموختنی از تئودور لویت

نوشته شده توسط
برچسب‌ها

وقتی سخن از مدیریت به‌عنوان یک علم به میان می‌آید، مدیران مجرب به‌خوبی می‌دانند تصمیمات راهبردی و تدابیر به شرایط وابسته‌اند. هیچ‌کس بهتر از تئودور لِویت متوجه این امر نشد. لِویت، استاد مدرسه بازرگانی هاروارد و ملقب به پدر بازاریابی از دانش خود برای کمک به کسب‌وکارها بهره برد.

تئودور لویت (Theodore Levitt) اندیشمندی است که کمتر مورد توجه مدیران و محققان بازاریابی قرار گرفته است، هورموند مطالعه مقالات و نظریات او را به شما توصیه می کند. لویت در مجموعه‌ مقالات حاوی بینش‌های قوی و نگارشی جذاب در هاروارد بیزنس ریویو، خوانندگان را به بازانگاری افکار منسوخ خود درباره موضوعات مهم برانگیخت تا بهتر بتوانند به نیازهای مشتریان پاسخ دهند.

تهران - شهر ری - میدان معلم - مجتمع الماس ری 021-0000000 info@ Dericco.net

درباره ما

شرکت فناوری دریک در سال 1393 با هدف نهادینه کردن استفاده از تکنولوژی در روند های شخصی و شغلی گام به عرصه طراحی و تولید وب سایت و نرم افزار نهاد. دریک با همکاری کارشناسان و متخصصان در زمینه طراحی،برنامه نویسی،فروش و پشتیبانی در بخش طراحی وب سایت و نرم افزارهای موبایل(اندروید،ios) و دسکتاپ فعالیت دارد.

برند دریک

دریک

دریک نام سکه ای طلا و با عیار بسیار بالای ایرانی است که در زمان هخامنشیان،تنها به دستور شخص پادشاه ضرب می شد.

خبرنامه سایت

برای ثبت نام لطفا اطلاعات خود را وارد کنید .